Přeskočit na obsah

Novinky

SPONDEA nabízí nově 10 on-line setkání anger managementu pro LGBTQ+ osoby, které mají těžkosti se zvládáním vlastního hněvu a které nemohou z důvodu větší vzdálenosti od Brna využít osobní konzultace. Neváhejte nás kontaktovat i v případě, zda si nejste jistí, že je pro vás program vhodný. Na úvodní konzultaci vše zmapujeme.
SPONDEA otevírá další skupinový program pro muže, kteří se chtějí naučit zvládat svůj vztek. Skupina startuje 7. února 2024. Informace ke skupinám, přihlašování a kontakt najdete ZDE.
Násilí ve vztazích existuje, někdy je ale těžké ho rozpoznat. Mluvme o násilí. I tím můžeme přispět k jeho zastavení. Od 13. do 22. listopadu 2023 vás zveme na výstavu, která přináší aktuální pohled na problematiku násilí v blízkých vztazích – jak zastavit přenos násilí mezi generacemi, jak přispět ke snižování tolerance vůči násilí, jak zmírnit dopad násilí na děti. Sledujte událost, kde vám postupně představíme témata, program a doprovodné akce k výstavě. Výstavu pořádáme ve spolupráci s Magistrát města Brna a s podporou Fondy EHP a Norska a Úřad vlády ČR.
Už 9. srpna se na vás těšíme na Prague Pride. Od 15.00 se můžete v Pride Gallery zapojit do workshopu Zvládám vztek. Od 18.00 budeme v Pride House diskutovat o partnerském násilí v LGBTQ+ vztazích. Tak si nás nezapomeňte označit v programu: 

Násilí v blízkých vztazích zůstává v české společnosti palčivým problémem s dalekosáhlými důsledky pro všechny zúčastněné. Liga otevřených mužů spustila kampaň #zastavnasili. SPONDEA je součástí a spolu s dalšími organizacemi poskytujícími terapeutické programy pro zvládání vzteku usilujeme o dostupnost programů v celé České republice. Více na www.zastavnasili.cz

10. června proběhne v rámci Brno pride week 2023 (Queer park v Björnsonově sadě) workshop Chci ovládnout vztek. Najdete nás v safe zóně spolu s Transparentem, Queer MUNI a Sbarvouven. Více o programu zde.

V červenci otevíráme skupinový program pro muže, kteří se chtějí naučit zvládat svůj vztek. Informace o termínech, přihlašování najdete zde.

23. května 2023 proběhne kulatý stůl v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na téma Ke kořenům – práce s původci násilí. V panelu zasedne ředitelka SPONDEA Kristýna Pešáková a psycholog pro práci s původci*kyněmi násilí Jiří Ammer. Celý program zde:

https://www.spondea.cz/detail/cz/pozvanka- na-kulaty-stul-ke-korenum-prace-s-puvodci-nasili

SPONDEA otevřela v Brně skupinový program pro muže, kteří se chtějí naučit zvládat svůj vztek. Hledáte bezpečný prostor, ve kterém se můžete bavit o svém vzteku bez odsouzení? Trápí vás vlastní vznětlivost, kvůli které trpí vaše vztahy s partnerkou či dětmi? Ozvěte se nám.